katalog firm
Strona główna Poradnik Organizacja wesela Zadbaj o zaplecze swojej imprezy
Zadbaj o zaplecze swojej imprezy
Wpisany przez Natalia Woźniak   
poniedziałek, 16 sierpnia 2010 22:20

Organizacja_wesela

  Internet to niewyczerpana kopalnia różnego rodzaju artykułów i publikacji, wspomagających planowanie tego najważniejszego dnia w życiu - ślubu i wesela.
W całym weselnym rozgardiaszu ważne jest tak naprawdę to, aby w ferworze walki i nerwów nie zapomnieć, że ślub ma być przyjemną i wzniosłą chwilą, a nie spędzającym sen z powiek wydarzeniem. Jeżeli spodziewasz się wielu gości, warto zastanowić się czy zaangażowanie przyjaciół w logistykę i organizację całego przedsięwzięcia nie jest dobrym pomysłem. Jako przyszli Pan i Panna Młoda możecie spodziewać się wielu trudnych decyzji związanych z organizacją tej imprezy. Czasem warto skorzystać z pomocy i doświadczenia osób, które już przechodziły tę drogę. Nie zawsze zaborcza mama i narzucająca zdanie teściowa chce koniecznie twojej zagłady i zrujnowania dnia waszego ślubu. Wiele istotnych kwestii bardzo często ucieka młodej parze podczas planowania ślubu.  Wesele wymaga zorganizowania co najmniej kilku praktycznych, ale jakże istotnych spraw, które wpłyną znacząco na poczucie komfortu twoich gości. Nie ma co ukrywać, że powodzenie imprezy zależy od zadowolenia gości. I tutaj wiadomo, wszystkim dogodzić się nie da. Jednak można wpłynąć znacząco na dobre samopoczucie gości.
Decyduje o tym na przykład ułożenie stołów, do których goście zasiądą do wspólnej biesiady. Mamy wachlarz możliwości, możemy zrobić kilkuosobowe stoliki, lub tzw. podkowę, albo kilka rzędów stolików. Pewnie nie ma najlepszego sposobu. Należy pamiętać, że goście powinni być możliwie jak najbliżej siebie, by wspólnie integrować się podczas uroczystości. Każda restauracja proponuje własne rozwiązanie, ale pamiętajcie, to wy decydujecie i macie pełne prawo zaangażować dom weselny lub restaurację, by przystawali się do Waszych wymagań. W końcu płacicie za to wcale nie mała sumę.
kateczki-dla-gości

  Dobrym pomysłem jest też wykorzystanie imiennych karteczek jak i pozostawienie gościom swobodnego wyboru miejsca. Każde rozwiązanie sprawdza się w zależności od tego jakich i ilu gości spodziewamy się podczas przyjęcia. Znam wiele historii rozczarowanych weselników, którzy nie znając nikogo usiedli w ostatnim wolnym miejscu, wśród starszych ludzi, z którymi nie łączyły ich absolutnie żadne tematy. Jeżeli wiesz, że nie dasz rady dopilnować, by wszyscy mięli właściwe towarzystwo u swego boku, a trudno tego dokonać przy ogromnej liczbie gości, wybór jest prosty – przygotowujemy bileciki. Planujesz małe wesele dla najbliższej rodziny, pozwól by goście sami się usadowili.

Parking. Ta sprawa umyka naszym młodym organizatorom zdecydowanie za często. Pojemność sali nie zawsze odzwierciedla ilość miejsc parkingowych. Zwłaszcza, gdy decydujesz się przyjęcia, do którego wszyscy będę dojeżdżać samochodem, pamiętaj by sprawdzić ilość miejsc parkingowych. Pozwoli uniknąć to wiele konfliktów już na początku imprezy. Skoro jesteśmy już przy transporcie. Czy pomyślałeś już o gościach, którzy nie posiadają własnych samochodów, a do domu weselnego, który wybrałeś jest odległość niemożliwa do przebycia jej piechotą? Wiadomo, jeśli fundusze pozwalają można wynająć autokar i problem rozwiązuje się samodzielnie. Kiedy budżet nie pozwala, wystarczy zwrócić się o pomoc do kolegi, znajomego, który dysponuje większym samochodem. Zawsze ktoś taki się znajdzie, zwrot pieniędzy za benzynę i weselna wódką z reguły rozwiązuje sprawę.
Organizacja_wesela
 
Internet to niewyczerpana kopalnia różnego rodzaju artykułów i publikacji, wspomagających planowanie tego najważniejszego dnia w życiu - ślubu i wesela. 
W chwilach emocji i podczas samej ceremonii ślubnej trudno przypilnować każdego szczegółu, a przecież najdrobniejsze niepowodzenie może zepsuć tak skrupulatnie planowane wydarzenie. Przygotujcie się na każdą okazję. Znam przypadek, w którym zepsuł się samochód parze młodej. I jak na złość nie było zastępczego. W rezultacie jeden z gości poświęcił swoich pasażerów, wysadzając ich w dość dużej odległości od kościoła i dowiózł parę młodą na czas. Wiadomo, samochody jak każda inna maszyna, mogą się po prostu zepsuć. A co jeśli jest to samochód, którym cukiernik wiezie weselny tort? W takiej sytuacji kolega z samochodem przygotowanym do drogi może uratować dobrą zabawę. Zadbaj o to by mieć chociaż jednego nadającego się drogi weselnika, który pomoże Ci szybko naprawić wpadki. Bo nie da się ich uniknąć. Zdarzają się na każdym weselu i pytanie tylko jak dobrze się przygotujesz do tego, by szybko je naprawić.
 A teraz najdziwniejsza historia powielana na większości imprez w jakich uczestniczyłam jako gość. W kulminacyjnym momencie toastu wznoszący go świadek, wśród wiwatów i oklasków, speszony tą zachętą gubi wątek, zaczyna niewyraźnie mamrotać pod nosem albo, co jeszcze gorsze, żeby nie zamilknąć, zaczyna opowiadać różne historyjki z życia Pana Młodego. Zazwyczaj część z nich nie powinna zdecydowanie ujrzeć światła dziennego. Jak tego uniknąć? Porozmawiaj ze swoim świadkiem i poproś by przygotował sobie jakaś przemową. Nie ma nic eleganckiego w tym, że świadek wyciągnie ze swojej kieszeni notatkę, a na której znajdzie przemyślane wcześniej i dobrze dobrane słowa z życzeniami dla młodej pary.
Organizacja_wesela

 Zabezpieczenie wesela od strony organizacyjnej jest gwarantem sukcesu. Dopiero zabezpieczenie logistyki i organizacji całego, tak zwanego zaplecza pozwoli w pełni odczuć radość - tak Młodej Parze jak i wszystkim zaproszonym gościom weselnym. Dopiero po zagwarantowaniu tych podstawowych potrzeb możemy myśleć o dobrej zabawie dla wszystkich. Ostatecznie każdy z gości preferuje inną zabawę, ciężko jest zadowolić każdego, więc przy bardzo dużej liczbie gości weselnych gra toczy się nie o to, żeby wszystkich uszczęśliwić, ale żeby żaden z gości opuszczając weselne przyjęcie nie czuł się w żaden sposób pominięty czy zawiedziony. Chodzi to o tak podstawowe kwestie jak gusta muzyczne, czy choćby rodzaj potraw. Niedobrze byłoby zapomnieć, że kilkoro z gości jest wegetarianami, podczas gdy na stole królują dania mięsne. Takie często pomijane drobiazgi stanowią sporą część każdego przyjęcia i dopiero tutaj przychodzą z pomocą popularne poradniki czy strony internetowe. Mają rację ich autorzy, pisząc masę porad o przygotowaniu sali, przymierzaniu stroju czy konwencjach podejmowania gości. Jednak w tym całym zamieszaniu tak straszliwie łatwo jest zapomnieć o podstawowych warunkach dobrej zabawy.