katalog firm
Strona główna Poradnik Prezenty Prezenty ślubne
Prezenty ślubne
Wpisany przez Natalia Woźniak   
wtorek, 08 lutego 2011 20:23
Kiedy otrzymujemy zaproszenie na ślub zwykle zaczynamy się zastanawiać, jaki prezent ślubny będzie najbardziej odpowiedni dla  młodej pary.  Dzieje się tak dlatego, że w obecnych czasach na naszym rynku mnogość rzeczy, którymi możemy obdarować nowożeńców jest naprawdę wielka. Dlatego też na samym początku powinniśmy zdecydować, czy prezent, który chcemy kupić ma należeć do grupy rzeczy praktycznych, czy też ma być ekstrawaganckim pomysłem, który nie będzie pełnił żadnej praktycznej funkcji. Dlatego też niezmiernie ważne jest, aby dokładnie określić jakie są potrzeby i gust państwa młodych.
 Zależy to przede wszystkim od tego w jakim są oni wieku. Inne rzeczy na nową drogę życia bowiem będą potrzebowali ludzie młodzi, którzy dopiero wchodzą w dorosłe życie, a inne ludzie dojrzali, którzy już dawno prowadzą samodzielnie własny dom.  Ważny jest również gust i styl życia jaki lubią nowożeńcy, nasz stopień pokrewieństwa i zażyłości z nimi oraz zasób naszego portfela. Bowiem, zwłaszcza ten ostatni znacznie ogranicza możliwość naszego wyboru podarunku.
 
Prezenty ślubne
 
Prezenty praktyczne wciąż zajmują bardzo wysokie miejsce wśród podarunków ślubnych. Wynika to z ogólnego przeświadczenia, że osoby zawierające związek małżeński bardzo często równocześnie wyprowadzają się do własnego domu lub mieszkania i w związku z tym potrzebują masy rzeczy, które są niezbędne do normalnego funkcjonowania. Dlatego do typowych prezentów ślubnych możemy zaliczyć sprzęt domowy z kategorii tak zwanego małego AGD, czyli różnego rodzaju odkurzacze, kuchenki mikrofalowe, tostery, roboty kuchenne. Równie popularne są także zestawy sztućców, serwisy obiadowe lub kawowe a także komplety gustownej pościeli lub ręczników, których jak powszechnie wiadomo w żadnym domu nie ma za dużo. Przed kupnem takiego praktycznego prezentu najlepiej jest jednak wypytać innych gości co zamierzają kupić państwu młodym lub nawet zapytać samych zainteresowanych, co najbardziej chcieliby dostać w prezencie. W ten sposób bowiem będziemy mieli pewność, że nasz prezent przyniesie im zadowolenie i będzie im dobrze służył przez wiele lat.

Piękne pamiątki
Jako prezent ślubny możemy kupić również rzeczy, które  będą piękna ozdobą domu młodej pary i na co dzień będą  przypominały o tym pięknym i ważnym dniu. Wybierając tego typu prezent mamy wprost nieograniczone możliwości wykazania się własną inwencją i inicjatywą. W zależności od tego jaki gust maja państwo młodzi można im podarować piękny obraz lub reprodukcję jakiegoś znanego arcydzieła, cenną figurkę porcelanową, pozytywkę lub kryształowy wazon. Takim prezentem może być także elegancka lampa lub piękny  kwiat doniczkowy, który na pewno będzie ozdobą każdego wnętrza, niezależnie od tego w jakiej konwencji zostało one zaprojektowane. Doskonałym prezentem ślubnym może być także ładnie wydana książka lub album, do którego nowożeńcy będą mogli wkładać swoje najpiękniejsze zdjęcia przez wszystkie lata swojego wspólnego życia.
 
Wyjątkowa niespodzianka
Jeśli jesteśmy bardzo blisko związani z osobami, którym zamierzamy sprawić prezent ślubny oraz zasób naszego portfela na to pozwala, możemy sprawić  młodej parze naprawdę zaskakujący prezent, o którym będą pamiętali przez całe swoje życie. Takim prezentem z pewnością będzie podróż poślubna, z której niestety większość nowo poślubionych par w dzisiejszych czasach rezygnuje.  W zależności od tego, czy możemy na ten cel przeznaczyć kilkaset złotych czy kilka tysięcy możemy zafundować nowożeńcom weekend w luksusowym hotelu lub wakacje w egzotycznym kraju. Jednakże zawsze będzie to czas, który będą mieli tylko dla siebie i zawsze będą go mile wspominać.
Zatem jeśli dostaliśmy zaproszenie na ślub, to nie zwlekajmy z kupnem prezentu na ostatnią chwilę, bo wtedy może się okazać, że taki kupowany pospiesznie prezent zupełnie nie trafia w gust i potrzeby nowożeńców. Jeśli jednak już się tak stanie, że nie znaleźliśmy na to czasu, to znacznie lepszym wyjściem będzie po prostu podarowanie nowożeńcom bombonierki do której dołączymy kopertę z pieniędzy, które wykorzystają według własnego pomysłu.
Zmieniony: wtorek, 08 lutego 2011 22:42