katalog firm
Na znak mojej miłości
Wpisany przez Natalia Woźniak   
czwartek, 16 września 2010 19:41
obrączki_ślubne
Obrączki to bardzo ważny element ślubu. Sala, suknia,  potrawy, wszystko to jest wydarzeniem, natomiast obrączka to symbol miłości i złożonej przysięgi. Symbol ten towarzyszy nam przez wszystkie lata i dumnie nosimy go na palcu.

W większości przypadków decyzje o tym jak ma wyglądać stół, jakie mają być potrawy, jakie kolory serwetek, a jakie balonów, jakie zaproszenia – to za akceptacją narzeczonego – decyzja przyszłej małżonki. Już tak się utarło, że w kwestiach doboru kolorów i dodatków kobiety mają rękę zdecydowanie lepszą niż mężczyźni. 

Mimo tego radzę Wam, aby decyzje o obrączkach podjąć wspólnie. I Panna Młoda i Pan Młody będą nosić ten pierścień przez następne lata i dobrzy było, aby cieszyło obie pary oczu. Nie jest to do końca oczywiste, ponieważ przed pierwszą wojną światową tylko kobiety miały obowiązek noszenia na palcu obrączki ślubnej, mężczyźni mogli podjąć wybór z zgodny ze swoimi przekonaniami. Wracając jednak do tematu zakupu obrączek należy pamiętać drogie panie, że nawet znając dokładny rozmiar palca narzeczonego, czasem można wybrać źle, a obrączka będzie uwierać i jej noszenie będzie po prostu niewygodne.

Modeli i propozycji sklepy jubilerskie mają mnóstwo, katalogi jubilerów pękają w szwach od propozycji. I tak, obrączki można kupić za nawet dwieście złotych, a z moich obserwacji wynika, że nie ma górnej granicy i ceny sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy. 

obrączki ze złota białego i żółtego
Do wyboru mamy klasyczne obrączki z żółtego złota, eleganckie proste, wybierane przez znakomitą większość. Jednak firmy jubilerskie proponuję również takie rozwiązanie jak białe złoto, platyna lub obrączki wielobarwne, np. łączenie białego złota z żółtym. Te ostatnie to bardzo ciekawa propozycja i zdecydowane odejście od standardowych obrączek.

Brylanty. Dużo kobiet w dzisiejszych czasach decydują się na to, aby na obrączce znalazł się brylant lub kilka, dodając uroku pierścieniowi. Obrączki wysadzane są pięknymi kamieniami, które uszlachetniają nasze złoto lub platynę. Ta wersja przeznaczona jest głównie dla osób, które nie martwią się o swoje portfele, ponieważ za jeden mały  brylant w pierścionku trzeba słono zapłacić.

Dwukolorowe pierścionki biją obecnie rekordy popularności, zmieszanie złota żółtego i białego to bardzo wdzięczna propozycja dla przyszłych małżonków. Na pewno wyróżnia proste i jednokolorowe obrączki, są bardzo oryginalne i urokliwe.

tatuaż zamiast obrączki
Najmniej popularną formą, ale jednak wprowadzoną w życie jest tatuowanie sobie obrączek na palcach. Metoda ta z pewnością jest najtrwalsza i przebija nawet tytanowe obrączki, jednak w kwestii gustu i upodobań, każdy musi samodzielnie sobie odpowiedź czy o ten właśnie symbol trwałości chodziło. 

I to co najciekawsze dla Pań, bo wiele decyduje się na noszenie pierścionka zaręczynowego po ślubie - poza standardową ofertą z katalogu danego jubilera można poprosić o dopasowanie obrączki do pierścionka zaręczynowego. Oba pierścionki będą kształtem idealnie dopasowane, dzięki czemu razem stworzą spójną całość, a efekt jest niewiarygodny. Drogie panie – to wspaniały pomysł na to, aby symbol miłości jakim będzie wasza obrączka i pierścionek zaręczynowy, jako wspomnienie romantycznej chwili i deklaracji wspólnego życia – tworzyły całość.

Na koniec głosem rozsądku przypomnę, że w obrączkach chodzi zdecydowanie o symbolikę, a nie pokazanie statusu swojej zamożności, dlatego wybierając swój pierścionek pamiętajcie o przede wszystkim o tradycji. Swoim kształtem – dzięki temu, że nie mają ani końca ani początku symbolizują niekończącą się miłość, wierzyli w to Egipcjanie 5 tysięcy lat temu i wierzymy w to my, wręczając je sobie wzajemnie. Bez względu  na to czy udzielany jest nam ślub kościelny czy cywilny.
Zmieniony: wtorek, 08 lutego 2011 22:13